Kalendář

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Bike Klub Domažlice


Horsefeathers Speed Downhill Špičák 2010

V sobotu 31.7.10 se konal už třetí ročník Špičáckýho speed downhillu. Díky slunnýmu počasí se sešlo na 70 riderů pestrýho složení.

Ikdyž všechno hrálo proti mě (po nedělním rozlámání rámu a vidle jsem měl do dna a ještě hloubš vysátou šrajtofli), klucí mě v pátek v noci po několika vykalených telefonátech ukecali a nedalo se nic dělat! Budíček v 6:00, mažu ganjamastí bolavý koleno, balím vše do fáva a v 7 už to žhavím směr Ruda. Kolem osmý dorážím do depa, kde už vidím spoustu známejch tváří jak se postupně probouzej po páteční kalbě.

Chvilku kecáme, natahuju monterky a hurá pro číslo a permici! Holkám na kase nechávám 450,- a frčíme celá grupa na kopec. Organizátoři tentokrát zvolili jako trať závodu letos nově oprášenej trail Forest virgin (2008 se jel black friday a 2009 struggle) z čehož mám radost, na seznámení s novým strojem to bude ideální. Pouštíme to dolů v slušný tlupě, obhlížíme trať a každej si jede svý. Povrch je supr, sucho místy vlhko, ale někde to i jedovatě klouže. Protože je na tréning málo času, stíhám pouhý 2 jízdy, občerstvovačku v depu a už se blíží 11h – start závodu, tak razíme nahoru okouknout to.

Tam zjišťujem že se pouští po 1.5min, takže máme moře času (máme čísla 50-60) Kluci si to jdou teda ještě sjet, já volím válení na louce (po asi hodině kvalitně vytuhávám) a čekám až přídu na řadu. Na startu panuje skvělá atmosféra, kecám snad s posledním ŽIJÍCÍM Rypákem ze staré školy – Jírou Šestákem, tak nás mrzí neaktivita ostatních divočáků.... Chlapy z Jíry si vemte příklad!

 

Co nevidět volaj Přému s 53, pak Štěpu Krejbicha 54 a už jdu já s 55 ...3-2-1-jeď!!! Nasazuju odshora hlemýždí tempo, abych to pak dole udržel. V některejch blbě zavřenejch točkách v lesíku málem vystupuju, přecejenom coowa je delší a domainka nezvykle požírá vše co se pod kolem naskytne ... v jedný ze zavřenek si všímám Jindry Čermáka, kterej mě nemilosrdně sestřeluje svým canónem :D

 

s dobrým pocitem že budu aspoň na kvalitní fotce si jedu dolů, dělám spoustu zbytečných chyb až si do helmy nadávám... Cíl se blíží a já se nestačím divit kolik mi zbylo sil, tak trochu podupu a sem tam! Doufám že to bude pod 5 minut, ale marně 5:01 :D spíkr komolí bike.domazlice na duke.domazlice a hlásí na muj „outfit“ asi ještě nikdy neviděl monterky nebo co... Obrovskou smůlu má Vlasta Kuneš, kterej padá zatáčku před cílem a i tak dává celkově čtvrtej čas... Respekt chlape! Zbytek startovního pole ještě dobu dojíždí, to znamená že máme spoustu času na siestu mezi jízdama. Z depa už slyšíme spíkra jak odstartoval druhý kolo, tak se pomalinku chystáme nahoru na start. Z lana koukáme na mistry Růžováka a Zeleňáka jak to na HT nekompromisně z(a)bíjí, no tykrááávo! :D

 

Tentokrát čekáme na start tak půl hodiny, takže než řekneš řídítka, už mi Ofík odpočítává START! Pokouším se zrychlit, jízda je malinko plynulejší a mám z ní lepší pocit.

 

Ale velký zlepšení se nekoná, 4:57 – no aspoň je to pod 5 minut, jsem spokojenej a celej! Spousta rajdrů jede víc plynu a dole padá, Šwarův vítězný čas 4:15 z prvního kola tak nikdo nepokoří. Po dojetí si užíváme pohodičku slunnýho odpoledne a čekáme na vyhlášení. Čekáme snad 2 hodiny a je to tu!! Juniory vyhrál náš Štěpa Krejbich, kterej ujel druhýmu Tydlymu o víc jak 22 vteřin!!! Respekt!!! Ženy dala 1. suveréně místní riderka Petra Hašová, Hardtaily Lukáš „zeleňák“ Studnička s neuvěřitelným časem 4:19 následován jak jinak než Hynkem „růžovákem“ Strouhou, 3. flek bral Belek, (seš slavnej! :D). Fullům kraloval Jakub Jiterský a v elitě a zároveň v celým závodu zalítnul nejrychlejc Pavel „Šwara“ Swarz s časem 4:15:27, o pouhý 3 setinky za ním je němec Kuffer Lukas a o další 2 desetiny končí Richard „Jouda“ Joza – bedna našláplá do dvou desetin sekundy na 2.3km trati to není málo! Dobře oni!!

Unavený se pomalu loučíme a jedem si každej po svým domů.. Skvělá akce tyhle závody, a za humny na Špičáku.... Příště si lze přát snad jenom víc Rypáků na startovním poli!!!

 

 

Výsledky tu:   http://spicak.cz/upload/gallery/download/akce/HF_SD2010_vysledky.pdf

Fotofotřík profi stuff:   http://www.skocice.net/spicak_2010/index.html

 

 

CanaLL

 

Detail [›]
Radličák
Detail [›]
Šwara
Detail [›]
Přéma
Detail [›]
Štěpa Krejbich
Detail [›]
Víťan
Detail [›]
Vlasta Kuneš
Detail [›]
Steve Peat ze Šumav ...
Detail [›]
Belek
Detail [›]
Babušák servis
Detail [›]
Bohouš a Štěpy
Detail [›]
Bohouš
Detail [›]
and winner is:
Detail [›]
vítězové
Detail [›]
otec a syn

Přidat příspěvek

Příspěvky

........
Štěpán Krejbich | 4. 8. 2010 (11.06)
závod to byl neuvěřitelně fajne jen kdyby všechno etě líp klapalo při jízdě :-) panovala všude pohoda hlavně v naem V.I.P depu :-D hehe měli sme soukromý a neuvěřitelnej bordel :-D a canálle s měkým se píšu :-D

Špičák
Fotofotřík | 4. 8. 2010 (10.00)
Bike jsi vyfešákoval skvěle - vintageoldschoolfinish už to sice není, ale snad to vydrží to tvoje drsný zacházení. Už se těšíme až sundáš z bedny toho krasavce Belka než zpychne. Photoz "otec a syn" je moc.