Kalendář

<< Červen 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


Bike Klub Domažlice


Tradiční silvestrovská sjížďka Čerchova 2018

HOLA HOLA! Tak máme za sebou oprášenou - tradiční - silvestrovskou - Čerchovskou, a myslím že by se za nás starší Rypáci nemuseli stydět! 
 
 
 

Sraz jsem vyhlásil v 11 nahoře za Pecí, takže pro jistotu dorážím na místo se svými monterkovými kumpány Žděnkem a Bohoušem (pěkně po ose) asi ve 45. To na 
místě M ještě nikdo není, tak si tak říkáme, jestli vůbec někdo dorazí. Účast potvrdila řada pašáků, tak uvidíme... 
 
Než dohoří čestrfíldka už najíždí "kolona" dodžů v čele s Červíkovo Téčkem, za ním stará vojna Čáryfuk s Robertem, pak Štěpa Večbi, v dáli po svejch valí náš domácí revírník Jerry, z Kolovče přijíždí Radličák s tátou Rudou, Kubou a Lubošem, solo přistává Radim a po chvíli z Klenčí přidupává na svým 200-200 RBéčku zpocenej Franty. Tak super, bude prdel! Dovalil taky Mohykán Luky, ale ze zdravotních důvodů bohužel bez kola, jen se svým čtyřnohým kámošem, tak nás alespoň budou doprovázet.
 Všichni vybalujou různorodý tereňáky, převlíkaj se, kecáme a rádi se zas vidíme.

Asi v 11:30 vyrážíme kopci vstříct, což v mrazivým počasí příjemně topí. 
Cesta pěkně ubíhá. Kluci z Kolovče jsou starý enduráci a hodně vydupou v sedle, dobře oni! Holt z těch motorovejch endur maj ty hillclimby v paži...
 
U altánu kouřová, Luky s pejsánkem se s námi loučí a my se škrábeme vzhůru. Podklad je pěkně umrzlej, lehce ojíněnej, po sněhu z minulýho tejdne ani památky - pojede 
se pěkně, přikyvujem si...  Asi 700m pod vrcholem se ale sníh z minulýho tejdne mění v led, turistama utemovanej. To v některých účastnících zájezdu vyvolává poprdávání. Zkouším povrch se zahamtlou přední brzdou a občas se to chytí, jsem v klidu.
 
Na vrcholu se potkáváme s Kunym, Ondrysem a jeho kámošem Radkem, který nás se zpožděním stíhali po panelce. Je mlha a vítr, tak se nekocháme panoramatama a berem rychle směr knajpa - kde je jako každou sobotu mezinárodně natřískáno. Naštěstí nám čerchovskej Lukáš předem vytopil "externí" knajpu o dvoje dveře dál, za což mu patří velkej DÍK!

Sušíme zpařený hadry u kamen, padají polívky, hambáče, kafe, srandy... a piva! Toho se Jerry ujímá svědomitě a nechává si plzíňku nosit pěkně v tuplácích, ať to na tom ledu pěkně povolí. Když jsme všichni občerstveni, platíme a svěží lezeme ven vstříct tomu marastu.
 
Dáváme grupáčfoto na mobil, se Žděnkem pouštíme GoPra, ať máme nějakou památku a skupina se rozvážně pouští dolů. Zmrzlý brzdy kvílí jak na Kvildě a turisti čučí co se děje. Do houští zajíždím opatrně jak do pany, asi třetí za Čáryfukem (RESPECT), za mnou díra, tak čekám, ať je pěkně místo na manévry. Když se houštím blíží gang, pouštím to dolů po ledu a je to pěkný. Hezky se to odvaluje, tak to docela jede, občas se to chytí. Brzdy nevím, pud sebezáchovy mi nedovolí na to šahat. Za kousek už jen pěknej, umrzlej, kamenitej - začínají fungovat brzdy i řídítka.

Na signálce čekáme na zbytek, rajdři dojíždí v různých intervalech s různejma šklebama. Zachvíli dojíždí i Franty a jsme všichni. Všichni (16 až 18) a CELÝ! (proběhly prej větší či menší ochutnávky čerchovskýho hvozdu). Pro jistotu nás Kuny přepočítává (16 až 18) a vzhůru dolů. 
 
Zbytek cesty už se žádná větší přehlídka pekařů nekoná, vše jde hladce po kamení, dáváme LKT zkratku a za pár zatáček jsme všichni dole na "asfaltu".

Pak už jen kousek pošlapat k autům a jsme v kuchyni.
 
Vyprávíme si postřehy z cesty, někdo se převlíká, jiní balí...

Kuny je ale nenasytnej a ještě by pojezdil - toho se chytá Jerry a navrhuje porýpat naše starý korýtko, který je co by kamenem dohodil. Takže když už se loučíme, tak se ještě trhne 7mičlenej gang a jdem to tam vyprášit.
 
Tam dáváme pár jízd a po asi hodinový přehlídce koňů a vytuhláků máme dost a jedem dolů. Best trick vyhrává Jerry za prudkou degustaci korýtkovýho lupení při odjezdu a Žděněk za excelentní myšky.
 
Bylo to mordijé dobrý pánové!

DÍKY všem zůčastněným! CanaLL
 
...fotky jsou vystříhaný ze Žděnkovo GoPra, čemuž odpovídá kvalita, ale o to jsou veselejší...
 
                                      VIDEO ze Žděnkovo hrudníku.
 
                                      VIDEO z mojí hlavy. 

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-

Přidat příspěvek

Příspěvky

Re: Re: porýpanice
CanaLL | 8. 1. 2019 (21.45)
S tim hromadnějším přespáním to je trochu problém, satani ze Žihle maj třeba parádní klubovnu, kde může složit hlavu hromada lidí - my máme prd... S Jerrym bysme pár kousků ubytovat asi zmákli, jinak za pěknýho počasí pod širákem/stanem v dodži už by to bylo veselejší :)

Re: porýpanice
Ondrys | 6. 1. 2019 (15.56)
Jasný, pokračoval bych ve stejným duchu, klidně i s přespáním ;)

porýpanice
CanaLL | 2. 1. 2019 (18.12)
Tak co hovada? líbilo? ...dáme velikonoční? :)