Kalendář

<< Prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Bike Klub Domažlice


Škarman bikepark

Kopec Škarman se nachazí nad městem Kdyně, nejlepší cesta, jak se tam dostat, je z parkoviště pod Rýzmberkem po modré tur. značce. Po zhruba 500 m je už vidět trať, která je povolená od města.
Vyšlápnem si kopec nahoru podle trati. Start pozvolný, čas to rozdupat, pak lehounká zatáčka, za ní menší dropík z kamení, přejezd skalky a dál po cestě, kde se daj valit "dobrý kule". Druhá varianta je: vedle skokoz kamení doleva na lávku pak přišlápnout na skok ze skály na dřevěnej dopad a zpět na starou cestu.

Ale pozor je zde nové esíčko, docela náročné a zpět na rovinku, následuje odkloněná zatáčka do kamení, skok přes spadlej strom, rovnou do kořenů, po kamenech, dvakrát do vzduchu a už se blížíme k první větší věci a to je lávka zvaná "přezpařezák" chce to větší rychlost,aby se doletěl dopad a pak klopka doprava, chvilka na výdech a následuje sjezd ze skály, ten nás pošle přímo k lávce zvané "hablovka", nebo zleva se dá jet kladina z padlého kmene.

Vyzkoušet obojí doporučujeme. Přejíždíme přes lesní cestu, po které jsme přišli z parkoviště, skok do velký kolepenky, za klopenkou další drop a jedeme dál. Zprava na velkou lávku zvanou "velká" s naprosto luxusním hliněným dopadem,  nad roklí jednou prudce doleva a pak doprava a následuje padák do rokle. Druhá možnost: neodbočit na velkou lávku a jet rovně přes tři boule k sjezdu do rokle. Dole v rokli  menší výstřel a po velkejch kořenech k wallridu, teď trošku šlapání, aby jsme jen nevozili a je tu utažená zatáčka doprava a blíží se poslední překážka "přesceťák"  a když to ustojíš, jsi v cíli.

Samo, že na trati je toho víc a přibude snad. Celkem je to dlouhé kolem 700 m a dá se to sjet pod dvě minuty. Pár ilustračních fotek je zde. Prosíme všechny, aby na trati a v okolí udržovali pořádek a neupravovali, či jinak poškozovali překážky. Jezdí se zde na vlastní nebezpečí a naše sdružení nenese za případné úrazy odpovědnost.

 

Detail [›]
wallride ve spodní ...
Detail [›]
hablovka
Detail [›]
výjezd z rokle
Detail [›]
velká klopenka
Detail [›]
přescesťák
Detail [›]
skok do klopenky
Detail [›]
velká lávka
Detail [›]
přespařezák
Detail [›]
palba po trati
Detail [›]
Mapa

Přidat příspěvek

Příspěvky

Kdyně
DAnny(radlice) | 10. 5. 2008 (23.59)
Určirě se přijdu podívat !! u nás v Kolovči máme super trat !! tak prijedeme s kamosem okouknout par vychytavek od vas

Re: ?!
radojc | 18. 9. 2007 (19.37)
Pic. Walrajc je kousek pod roklinkou, byla tam taková blbá odkloněná zatáčka po kořenech tak se tam akorát hodil.

?!
Jerry | 15. 9. 2007 (14.29)
Kde je ten wall???
A ten je tam nově ne?? nebo tam byl už když sme tam byli?
To ne,ne? Teda co sme tam byli už byla doba,ale stejna. :)
jináč pjekný... P3aC3